Etkinlik: Artinternational Sanat Fuarı

Ağustos 31, 2015


Uluslararası çağdaş ve modern sanat fuarı Artinternational, 5-6 Eylül'de Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Fuara, İspanya'dan Çin'e, İtalya'dan Bulgaristan'a, 27 ülkeden 87 galeri ve 400'den fazla sanatçı katılacak. Fuarın yönetmenliğini Dyala Nusseibeh, sanat yönetmenliğini ise Stephane Ackermann üstleniyor.

Fuar kapsamında, Leyla Tara Suyabatmaz, Yeşim Turanlı, Ursula Krinzinger ve Leila Heller'den oluşan seçim komitesinin değerlendirmesi sonucu belirlenen galeriler, İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak.

Artinternational'a dünyanın köklü ve seçkin galerilerinden Paul Kasmin Gallery, Pearl Lam Galleries, Gallery Lelong, Deweer Gallery, Robert Miller Gallery'nin bir kez daha yer alacağı fuara, Londra'dan Victoria Miro, Bombay'dan Sakshi Gallery, Almatı'dan Aspan Gallery, Hong Kong'dan Galerie Du Monde ve New York ile Londra'dan Aicon Gallery ilk kez katılacak.

Dünyaca ünlü isimlerden Banksy, David Hockney, Andy Warhol ve Grayson Perry'nin eserleri yer alacak. Fuarda ayrıca ilham verici çizgileri ve heykelleriyle dikkat çeken Fabien Merelle, 1988 Turner Prize Ödüllü İngiliz heykeltıraş Tony Cragg, güncel sanatın kışkırtıcı isimlerinden Jan Fabre, eserleri önemli koleksiyonlarda yer alan ve özellikle suluboya resimleriyle bilinen Walton Ford ile yirminci yüzyıl modern sanatının sıra dışı ve ilham verici isimlerinden sayılan Katalan sanatçı Joan Miro'nun resimleri de görülebilecek. İşleri Türkiye'de ilk kez geçen yıl ArtInternational'da sergilenen ve kendini seçtiği bir fonla aynı desene boyayarak gizlenen "Görünmez Adam" lakaplı Çinli sanatçı Liu Bolin de fuara katılan isimler arasında olacak. İspanya fuara, ADN Galeria, Angels Barcelona, Galeria Carles Tache, Galeria Joan Gaspar, Galeria Joan Prats, Galeria Senda, Galeria Sicart, Galeria Trama, Miguel Marcos Gallery, N2 Galeria, Poligrafa Obra Grafica, Galeria Valid Foto BCN, Galeria Javier Lopez, Sabrina Amrani Gallery ve Galeria Horrach Moya olmak üzere toplam 15 galeriyle katılacak.  ArtInternational'ın Türkiye ayağında, uluslararası sergiler ve başarılar dikkate alınarak yapılan seçim sonucu, .artSümer, Dirimart, Galerist, Galeri Nev, Galeri Zilberman, Pi Artworks, Pilot, Rampa, Sanatorium ve x-ist gibi geçen yıl katılan galerilerin yanı sıra Kuad, Öktem&Aykut ve The Empire Project gibi yeni galeriler fuarda yer alacak.

Geçen yıl 20 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuara, bin 500'ün üzerinde koleksiyoncu ile sanat tüccarı katılırken, 26 milyon 500 bin avroluk satış gerçekleştirilmişti.


Tarih ve Açılış Saatleri

5 Eylül Cumartesi: 12:00 – 20:00
6 Eylül Pazar: 12:00 – 20:00

Biletler

1. Gün: Tam 23 TL, Öğrenci 13 TL
2. Gün: Tam 23 TL, Öğrenci 23 TL
2 Günlük Birden: Tam 38 TL, Öğrenci 14 TL

Eğer sizler de benim gibi biletleri Biletix'den bugün alırsanız ve öğrenciyseniz 14 lira gibi basit bir miktara fuarı iki gün de rahatlıkla gezebilirsiniz.

Haliç Kongre Merkezi'ne Otobüs, Metrobüs veya Minibüs ile Ulaşım

36T (Taksim-Cebeci)
41ST (Topkapı-Seyrantepe)
47 (Eminönü-Yeşilpınar)
47E (Eminönü-Binevler)
47Ç (Eminönü-Güzeltepe)
54HT (Mecidiyeköy-Taksim-Hasköy)
54HŞ (Taksim-Şişli-Hasköy)

Haliç Kongre Merkezi'ne doğru giden Metrobüs-Şehir Otobüsü-Minibüse binin ve E-5 (D100) otobanında, Haliç Köprüsü üst geçidine yakın olan Sütlüce-Halıcıoğlu durağında inin. Şişli ve Şişhane'den minibüslerle de ulaşım sağlanabilir.

Haliç Kongre Merkezi'ne Vapur ile Ulaşım

Üsküdar, Eminönü ve Kayıköy'den Sütlüce limanına vapur seferleri düzenlenmekte. Sütlüce'de indikten sonra, Haliç Kongre Merkezi üç dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Detaylı Bilgi İçin: Artinternational

Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Alıntı-LisansDevam 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Eserin tüm hakları yazara aittir. Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. Anlayışınız için teşekkürler.

Bunları Da Okuyabilirsiniz:

0 yorum

İlginiz için teşekkürler...